Hoffmann's

1892 yılından bu yana Berlin’de, diş doktorları ve diş teknisyenleri için üretim yapmaktadır. Özellikle, yüzyılı aşkın bir süre öncesinde Dr. Otto Hoffmann tarafından bulunan çinko fosfat bazlı siman tüm dünya tarafından itibar görmekte ve güvenle kullanılmaktadır.

Fosfat simanını bulan Dr. Otto Hoffmann, 19. yüzyılın sonunda halen geçerli olan üstün nitelikli ve endüstriyel ölçekte dental ürünlerin üretimini içeren ve profesyonel dental ürünlerini mümkün oldukça fazla insanın hizmetine sunacak yetkiyi elde etti. Kalite alanındaki çalışmaları 1909 yılında FDI’nin Berlin’deki 5. Uluslararası Diş Doktorları Kongresinde gümüş madalya aldı.

Aile şirketinde ikinci kuşak, bu kalite olgusunu geliştirdi. Üretim müdürü ve genel müdür olan Dietbert Hoffmann,1967’den bu yana, yerel ve uluslararası üretim ve ürün geliştirme standartlarını belirleyen kurumlara üyedir. Bugün kalite ile ilgili tüm çalışmalar Hoffmann Dental Manufaktur’un işbirliği ile gerçekleşen “ISO/TC 106 Dişçilik” kapsamında ele alınmaktadır.

Firmanın tüm faaliyetlerine yansıyan kalite kontrol yönetimi, 1995 yılından bu yana bugünkü firma müdürü Tobias Hoffmann tarafından yürütülmektedir.Kalite kontrol çalışmaları kapsamında ham maddeden son ürüne kadar tüm proses oldukça sıkı bir şekilde ve düzenli olarak kontrol edilmektedir. Tıbbi malzemeler için öngörülen yasal normlar Hoffmann Dental Manufaktur bünyesinde minimum şart olarak kabul edilmektedir. Deneyimli ve kalite kontrol bilincinde olan çalışanlar kalite kontrol çalışmalarının sürekliliğine katkıda bulunan birer lokomotif konumundadırlar.

Geçmişten bugüne üretim

Hoffmann Dental Manufaktur’un çinko fosfat bazlı kaide ve daimi dolgu simanlarında elde ettiği bugünkü başarısının hikayesi, bundan 115 yıl önce el ile ateşlenen kömür ocakları ile başladı. Önceleri ateşçi ve üretim şefi birlikte fırını günlerce yaklaşık maksimum ısısı 1400 C dereceye ulaşıncaya kadar yakmak zorundaydı.

Bugün halen malzemeler, bilgisayarlarla kontrol edilen yüksek ısı fırınlarında bu ısı derecesine kadar sert siman blokları elde etmek üzere fırınlanmadan önce, elle karıştırılıp fırın kapsüllerine doldurulmaktadır.

Akabinde, ürün simanın optimal granül halini elde etmesi için üç aşamadan geçmektedir. Neticede film kalınlığı her biri 25 mµ geçmeyecek şekilde granül simanlar üretilmektedir.


Firmanın resmi web sitesi için burayı tıklayınız


Hoffmann’s ürünlerine gitmek için burayı tıklayınız


 

Hoffmann's Daimi Simanlar