Gösterilen sonuç sayısı: 18

Ürün fiyatlarını TRY veya EURO olarak görüntülemek için sayfanın alt kısmından ayarlayabilirsiniz.

İndirim!
Stokta yok
80,00 720,00  (KDV Dahil)
İndirim!

Maske Tulum Önlük

3M Koruyucu Maske Tulum Önlük

Aşırı toz bulunan iş yerlerinde özellikle kumaş üreten fabrikalarda kumaş kesim anında ortaya çıkan ufak tozlar solunum yoluyla birlikte alındığı zaman ciddi rahatsızlıklara sebep olabilmektedir. Bu toz bulutlarının solunmasını engellemek amaçlı 3M toz maskesi kullanmalıdır. Bu maskelerin tam ağız kısmında bulunan filtre ile toz zerrelerinin solunun yoluyla bize ulaşmasını engellemektedir. Kumaş kesim atölyeleri başta olmak üzere toz katmanı bulunan bütün iş yerlerinde toz maskesi kullanılması zorunludur. İş veren muhakkak bu ürünü temin edip çalışanların kullanması için gerekli uyarıları yapması gerekmektedir.

3M N95 Maske Fiyatları

3M toz maskesi fiyatları sayfamızda detaylı yer almaktadır. Euro bazlı olan 3M maske çeşitleri farklı satıcılarda farklı fiyatlarda görülebilmektedir. Toz maskeleri solunum yoluyla alınan her türlü tozlardan korunmak için kullanılan bir üründür. Pandemi süresince ve hatta bittikten bir süre sonra bu ürünün kullanmanız önemlidir. Pandemi sonrası özellikle yine kalabalık yerlerde maske kullanılması önemlidir. Maske Tulum Önlük ürünleri salgın boyunca hekimler tarafından kullanılmalıdır.

3M FFP2 N95 Maskenin Özellikleri Nelerdir?

Sadece ağız ve burun kısmını kapatarak ağız kısmında bulunan filtre ile rahat nefes almayı sağlayan bir üründür. Baş kısmını çevreleyen elastik kemer ya da elastik ipler bulunmaktadır. Elastik kemerler kafa yapısına göre ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Ayarlanarak baş bölgesinde sıkıca takıldığı zaman düşme ve kayma riskini ortadan kaldırdığı için. Çalışırken kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Elastik ip ile kullanılan 3m maske arkadan bağlama yöntemi ile kullanılmaktadır. Çalışırken rahat bir kullanım sağlamadığı için bu ürünler tercih edilmemektedir. Spunbond ve meltblown kumaş yapıları içeren sms non-woven (dikişsiz) kumaşlardan üretilen maskeler pandemi süresince bir çok firma tarafından üretilmiştir. Sedenta bünyesinde satılan tüm cerrahi maske ve 3M N95 maske modelleri sertifikalı ve testlerden geçmiş maske çeşitleridir. Sedenta 'da satışı yapılan tüm cerrahi maskelerde meltblown katman yer almaktadır. Maske tulum önlük ürünlerinin tüm kalite sertifikaları mevcuttur.

3M Toz Maskesi Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Sanayi, üretim ve sağlık sektörünün yanı sıra 2019 sonu itibariyle Covid19 (Sars-Cov-2) pandemisi nedeniyle başta yine sağlık çalışanları olmak üzere artık herkesin kullandığı bir ürün haline gelmiştir. 3M toz maskesi en yuksek korumayı sağlamayı amaçlamıştır. Dünya çapında 3M ürünleri kalitesi ve kullanım kolaylığı ile her zaman önde olmuştur. Sedenta olarak 3M maskeleri yanı sıra cerrahi 3 katlı maskeler de satılmakta ve genel kullanım için önerilmektedir. N95 maskelerin daha çok sağlık çalışanları ve riskli grupta yer alan diğer sektörlerin kullanımı için önemlidir.

Organik tozlar olarak adlandırılan tozlar vardır. Bunlar bitkisel tozlar, yani pamuk, un ve bitki tozları, bitkisel tozlar olarak adlandırılmaktadır. Bu tozların bulunduğu ortamlarda toz maskesi kullanılabilir. Böylelikle nefes alma güçlüğü çekmeden rahatça çalışılabilir. Organik tozların başka bir türü hayvansal tozlardır. Yani hayvanların tüylerinin kesimi esnasında ortaya çıkan tozlardır.Hayvancılıkla uğraşan ve tüy kesme işlemi sırasında koruyucu toz maskesi kullanmakta fayda vardır. Plastik ürünlerin kesimi esnasında çıkan tozlardan kurtulmak için de bu ürün kullanılabilir. Demir doğrama işlemlerinde ortaya çıkan tozlara metalik toz adı verilir. Bunlar direk solunumda sağlığa zararlı olduğun için bu işleri yapanlarda mutlaka 3M toz maskesi kullanmak zorundadır. Metalik olmayan tozlarda kükürt tozları bulunmaktadır. Kükürt kullanılan bir işyerinde çalışıyor iseniz mutlaka toz maskesi kullanmalısınız.