Hoşgeldiniz!
Para Birimi
Saat 15:00'e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilir - Destek: +90 (212) 233 5237

Hakkımızda

Dental sektörde 1997 yılında faaliyet göstermeye başlayan SeDenta, ilk olarak Mikrona markasının ürünlerini Türkiye’de diş hekimlerine sunmaya başlamıştır. 2006 yılında Intensiv marka elmas frez çeşitlerini de bünyesine ekleyerek büyüme yolundaki ilk adımını attı.

SeDenta, Intensiv dental frezlerin ar-ge kısmında aktif rol alıp, Türk diş hekimliğinde preparasyon tekniklerinin geliştirilmesine büyük katkı sağlamıştır. Halen Intensiv firmasının tüm ürünleri ile Türkiye yetkili distribütörü sıfatını taşımaktadır.

Yerli üretime ağrılık verme kararı alan SeDenta, 2008 yılında PinFix markasıyla membran sabitleme pinlerinin üretimine başladı.

SeDenta, kendi ismini taşıyan ölçü malzemeleri DentapressA, geçici kuron materyali TempoKuron ve diş eti genişletme pastası GingivaGen ürünlerini de portföyüne ekleyip, bu ürünleri fiyat / fayda prensibi ile diş hekimlerine sunmaya başlamıştır.

Zamanla ürün portföyüne bir çok kaliteli firmanın ürününü ekleyen SeDenta, şu an hem sahada hem e-ticaret sitesi www.sedenta.com üzerinden on-line olarak satış yapmaktadır.

SeDenta, kalitesi kanıtlanmış, sürekli gelişime inanan, diş hekimine fiyat avantajı sunan ürünlerle çalışan bu sebeple butik olarak adlandırılabilecek bir dental ürünler firmasıdır.

SeDenta diş hekimlerini her zaman iş ortağı olarak görmüş, onlardan gelen yorumlarla hizmet kalitesini sürekli geliştirmeyi hedeflemiştir.