HAKKIMIZDA

İstanbul Universitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Bölümü’nden emekli olan Prof. Dr. Çetin Sevük Sedenta’yı 1993 yılında ilk önce özel kliniğinin ticari faaliyeti için kurmuştur.

Aynı yıllarda, yurt dışında tanıştığı, karşılaştığı ve Türkiye’de Diş Hekimliği’nde kullanılmasını arzu ettiği ürünleri ülkeye getirmek ve Türkiye’deki Diş Hekimlerinin kullanımına sunmak için, kurduğu SeDenta şirketini faaliyete geçirmiştir.

Kendisi gibi Diş Hekimi olan ailesi ve çalışanları ile Türkiye’de Diş Hekimlerine; kullanımı ile fark yaratan, kaliteli ve fiyat olarak uygun ürünleri getirmeyi amaç edinmiş ve halen aktif olarak çalışmaya devam etmektedir. Diş kliniklerinin web sitesini ziyaret etmek için tıklayınız… www.drsevuk.com 

SeDenta, ilk olarak Mikrona markasının ürünlerini Türkiye’de diş hekimlerine sunmaya başlamıştır. 2006 yılında Intensiv marka elmas frez çeşitlerini de bünyesine ekleyerek büyüme yolundaki ilk adımını attı.

SeDenta, Intensiv dental frezlerin ar-ge kısmında aktif rol alıp, Türk diş hekimliğinde preparasyon tekniklerinin geliştirilmesine büyük katkı sağlamıştır. Halen Intensiv firmasının tüm ürünleri ile Türkiye yetkili distribütörü sıfatını taşımaktadır. 

Intensiv’in web sitesini ziyaret etmek için burayı tıklayın

Yerli üretime ağrılık verme kararı alan SeDenta, 2008 yılında PinFix markasıyla membran sabitleme pinlerinin üretimine başladı.

SeDenta, kendi ismini taşıyan ölçü malzemeleri DentapressA, geçici kuron materyali TempoKuron ve diş eti genişletme pastası GingivaGen ürünlerini de portföyüne ekleyip, bu ürünleri fiyat / fayda prensibi ile diş hekimlerine sunmaya başlamıştır.

Zamanla ürün portföyüne bir çok kaliteli firmanın ürününü ekleyen SeDenta, şu an hem sahada hem e-ticaret sitesi www.sedenta.com üzerinden on-line olarak satış yapmaktadır.

SeDenta, kalitesi kanıtlanmış, sürekli gelişime inanan, diş hekimine fiyat avantajı sunan ürünlerle çalışan bu sebeple butik olarak adlandırılabilecek bir dental ürünler firmasıdır.

SeDenta diş hekimlerini her zaman iş ortağı olarak görmüş, onlardan gelen yorumlarla hizmet kalitesini sürekli geliştirmeyi hedeflemiştir.